انواع لیفتراک

انواع لیفتراک

انواع لیفتراک

انواع لیفتراک

لیفتراک ها برای جابجایی و انتقال مواد سنگین در انبارها، سایت های ساخت و ساز و یا مراکز ذخیره سازی دارید، لیفتراک یا همان لودر های بالابر قطعا بهترین گزینه برای انجام این کار خواهند بود.

امروزه آنقدر لیفتراک با تنوع محصولات و کیفیت های  مختلف لیفتراک ها مواجه هستیم که انتخاب نمونه ای که متناسب با محیط کار و تجهیزات لازم باشد، کاری دشوار به نظر می رسد. پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را در خصوص انواع لیفتراک ها مطالعه کنید تا تصویری جامع از نحوه عملکرد هر یک از این لیفتراک ها به دست آورید.

 

 

فورک لیفترک های دارای سطح بلند برای دسترسی به اشیا

این نوع فورک لیفت ها به دلیل طراحی ارتفاع بالای خود اینچنین معروف شده و در هر ناحیه ای از محیط کار که نیاز به جابجا نمودن اجسام سنگین در ارتفاع های بلند هستید، به کار می آیند. البته این نوع لیفتراک ها خود دارای انواع گوناگونی هستند:

لیفتراک های ایستاده، شایع ترین نوع این لودرها بوده و در مواقعی استفاده می شوند که تنها یک بار بارگیری انجام می گیرد. دو چنگک موجود در قسمت جلوی این لیفتراک ها با دارا بودن لایه ای بر روی اسلایدها، حمل و نقل بار با خیالت راحت را امکان پذیر می کنند.

لیفتراک های دو لبه نیز مشابه نمونه های اول هستند اما چنگک های نسبتا بلندتری داشته و مناسب مکان هایی هستند که بارهای چوبی سنگین در هر سایت نگهداری شده و با استفاده از این چنگک ها می توان بار را از قسمت عقب جابجا نمود. با استفاده از این لیفتراک ها می توان تجهیزات سنگین را در مکان هایی که چندین بار به طور همزمان وارد سایت می شوند، از زاویه های گوناگون با استفاده از چنگال های دوبلکس جابجا نمود.

 

فورک لیفترک

 

 

فورک لیفتراک ها دارای وزنه تعادل صنعتی

این فورک لیفت ها ، رایج ترین  نوع لیفتراک ها در صنایع داخلی و فروشگاه های انبار دار به حساب می آیند. البته می توان در محیط های باز و خارجی نیز از این لیفتراک ها استفاده نمود. با عملیات ساده و چنگک های دوگانه ای که در قسمت جلوی درب لیفتراک وجود دارند، حمل و نقل بارهای سنگین را بسیار تسهیل بخشیده اند.انواع مختلفی از این فورک لیفتراک های صنعتی طراحی شده همچون مدل سه چرخ دار که مانور بهتری داشته و در راهروهای باریک برای حمل و نقل اشیا کاربرد دارد. اخیرا مدل های سه چرخ دار نیز روانه بازار شده اند.

 

لیفتراک های دارای وزنه تعادل

 

فورک لیفت هایی  برای مکان های ناهموار

برای امور ساخت و ساز در مکان هایی با سطوح ناهموار، بهترین گزینه استفاده از این لیفتراک هاست. این لیفتراک ها دارای لاستیک هایی ضمخت و ناهموار هستند که حرکت بر روی سطوح ناصاف را ممکن ساخته و در عین حال دوام بسیار بالایی دارند. همچنین می توانند بر روی شن و ماسه ها و یا خاک ریزه ها به آسانی حرکت کنند.  دارای موتورهای قوی تر بوده و مانور بهتری ارائه می دهند.

این به این معناست که این فورک لیفت ها بهترین گزینه برای باربری در سراسر زمین های ناهموار بوده و برخی از آنها می توانند حتی روزانه سه تُن بار را حمل کنند. سطح متوازن موجود در قسمت عقب این لیفتراک ها به راحتی بر روی سطوح یخ زده و لیز در روزهای برفی حرکت می کند.

 

لیفتراک هایی برای مکان های ناهموار

 

فورک لیفت های ساید لودر صنعتی

فورک لیفت های ساید لودر مناسب مکان هایی با راهروهای باریک و دالان های کم عرض هستند. چنگک هایی دارند که در دو طرف لیفتراک نصب شده و می توانند بارهای سنگین و عریض را به صورت مستقیم رو به جلو تا رسیدن به مقصد نهایی به خوبی نگهدارند.  این لیفتراک ها نیز به دو دسته تقسیم می شوند: نوع اول که با کابین هایی محصور شده و بیشتر در فضاهای خارجی استفاده می شود و نوع ایستاده که در محیط های داخلی  بهتر جواب می دهد. همچنین، ورژن های چندگانه ای از این دسته لیفتراک ها با قابلیت چرخش نود درجه ای چرخ ها وجود دارند که باعث سهولت ج

نشانی :

تهران، میدان جمهوری،بزرگراه نواب،برج ادرای سهیل ،واحد310

تلفن : 66832626-021