نگاهی به پالت تراک های آتی

نگاهی به پالت تراک های آتی

نگاهی به پالت تراک های آتی

با قدم گذاشتن در هر انبار، مرکز توزیع، انبارهای خرده فروشی، فروشگاه های مواد غذایی و یا مراکز حمل و نقل، مطمئنا شاهد جک پالت و پالت تراک های بسیاری هستید. از این تجهیزات معمولا برای حمل و نقل پالت ها در مسافت های طولانی چه در داخل و چه خارج از تریلر ها استفاده می شود. این تجهیزات شامل دسته های کششی و چنگک هایی بر روی چهار چرخ و یا پشت تریلر ها هستند. گاهی اوقات هم اپراتورها از فاصله دور این تجهیزات را هدایت می کنند.

این مدافعان انبار مدام در حال تغییر و تحول اند. با اینکه جک پالت های دستی طراحی خاصی نداشته و دستخوش تغییر چندانی نشده اند، اما پالت تراک ها قابیلتهای بیشتری نسبت به سال های گذشته به خود افزوده و در معرض تغییرات وسیع تری می باشند. در این مطلب، به چگونگی تغییر و تحول این تجهیزات و چگونگی عملکرد آنها در آینده خواهیم پرداخت.

طرح های پالت تراک های جدید برای اماکن جدید

به گفته سوزان رایس، مدیر تولید جک پالت ها در کمپانی رایموند، از آنجایی که قابلیت های پالت تراک ها مدام در حال تغییر است، بنابراین تنوع طرح و کیفیت آنها امری عادی می باشد. برای نمونه، به دلیل اینکه یک عملیات ذخیره سازی مواد غذایی ممکن است ساعتهای طولانی و یا بیست ساعت در یک روز کاری ادامه داشته باشد، پالت تراک و جک پالت ها بایستی قابلیت عملکرد در محیط های خشک و سرد را داشته باشند. یک جک پالت معمولا از یک سیستم پیستونی برای بالا بردن و پایین آوردن اجسام استفاده می کند. این سیستم پیستونی توسط آزاد کردن دسته ی ترمز بر روی نوار دسته ی جک پالت کنترل می شود. این وسیله، پیستون ها را با پر کردن از هوا درگیر می کند. اپراتور جک پالت با این وسیله به گونه ی زیر درگیر می شود: ابتدا ترمز می کند و بعد از قراردادن جسم بر روی جک پالت دسته را بالا و پائین می برد. این کار هوا را محکم درون پیستونها می کند که سیلندرها را بالا اورده و پالتها را نیز به سمت بالا حرکت می دهد.

 

 

طراحی پالت تراک های جدید

 

 

با اینکه از پالت تراک ها جهت جابجایی اجسام در سطوح هم کف استفاده می شود، اما این تجهیزات این روزها وارد قلمرو جدیدی در حوزه صنایع بزرگ تر شده اند. نسل جدید پالت  تراک های برقی وارد بازار شده که توانایی بلند نمودن اجسام تا ارتفاع سی و دو تا سی و هشت اینچ را دارند.هم اکنون از این دستگاه ها در صنایع آمریکای شمالی استفاده می گردد.

رایس معتقد است با اینکه کمپانی های معدودی از این دستگاه های جدید استفاده می کنند اما اشتیاق کمپانی های کوچک تر برای خرید این تجهیزات تا حدودی افزایش یافته است. به خصوص کمپانی هایی که فاقد فضای کافی برای نگهداری و انتقال اجسام سنگین در سطوح چند طبقاتی هستند. قرار است کمپانی رایموند طی سال های آتی و از اوایل سال 2017، نسل جدیدی از دستگاه های سنگین وزن پالت تراک با قابلیت جابجایی اجسام در ارتفاع بالاتر را روانه بازار کند.

 

پالت تراک

 

 

فناوری های پیشرفته تر در طراحی پالت تراک ها همچنان در اوج!

به لطف فناوری های جدید در عرصه صنعتی، پالت تراک ها خیلی سریع تر، هوشمندانه تر و سخت تر در همه محیط های کاری به اجرای عملیات می پردازند. برای نمونه با افزودن مواد و تجهیزات نسبتا کوچک به هر یک از پالت تراک های فعلی، بدون افزایش وزن و سنگینی دستگاه ها، می توان دوام و قدرت این پالت تراک ها را افزایش داد. برای مثال، چدن های داکتیل که از منیزیم و فولاد ساخته شده اند، مقاومت بالاتری نسبت به آلیاژ آلومینویم داشته و در ساخت پالت های تراک مورد استفاده قرار می گیرند. از طرف دیگر، انعطاف پذیری بسیار کمتری نسبت به فولاد  و کربن های سنتی دارند اما نقطه مثبت آنها، وزن بسیار کم آنها می باشد.

 

جهت مشاوره خرید لیفتراک فابکو با مشاوران ما به شماره 02137495 تماس بگیرید.

 

فابکو

نشانی :

تهران_بزرگراه لشگری_کیلومتر 13_بعد از نمایندگی بهمن موتور_خیابان امید_بن بست دوم شرقی_پلاک 2

تلفن : 021-37495